LATEST ARTICLES

Prezantuesja shqiptare flet fare hapur: Unë nuk e njihja fare atë djalë, ai ishte spanjoll por unë e .. dhe ai ishte shumë i pashëm

Lei Kraja është një ndër moderatoret më të njohura dhe tërheqëse të sportit. Ajo shpesh herë është përfolur në show bizin shqiptar për jetën e saj. E ftuar në emisionin Why Not në Rtv Ora, krah mikes së saj të ngushtë Adela Lami, Lei ka treguar një situatë në New York për të cilën nuk është penduar. Të pyetura nga moderatorja...

Dy metra femër është burrin por nuk mund ta gjesh, këngëtarja shqiptare flet hapur: Epo nuk e kuptojn se jam nje B….

Këngëtarja e njohur Ermiona Lekbello, e ftuar në “Ftesë në 5”, ka folur për jetesën impenjative që bën, mes Italisë dhe Shteteve të Bashkuara. Ndërkohë, Ermiona foli edhe për jetën sentimentale ku u shpreh se e shikon në plan të largët të pasurit një marr ëdhënie me ndonjë mashkull. Ndër të tjera, Ermiona u shpreh se është një person që...

I dha lamtumirën foshnjës së saj, po kur shkon te va rr i ia kishin marrë lodrat dhe hequr lulet/ Nëna rrëqeth: Nuk keni shpirt çfarë u bëri i...

Një nënë është e pikë lluar sa nuk ka fjalë për ta përshkruar dhi mbjen e saj. Disa muaj më parë ajo i dha lumtumirën foshnjes së saj. Por va rri i fëmijës së saj të vogël është prishur. Ajo pyet me lot në sy se çfarë kanë pasur me të voglin e saj që i kanë bërë një gjë...

Ajo doli për të kërkuar një burrë në TV, Arjan Konomi degjeneron plotësisht shqipen: Ju do të më çoni në

Para disa puntatash, opinionisti Arjan Konomi u përfshi në një debat të as hpër me Shqipen. Kjo pasi vajza u shpreh kundër ndër hy rjes që Tea kishte bërë në stomak, duke shtuar se për të më mirë do të ishte të mbante dietë. Shqipja i ve ultimatumin Andit; “unë jam territorial o me mua o fare”, “ Përputhen” -...

Aktorja e famshme flet hapur: Unë qëndroj në shtëpi pa rroba fare, madje dal para vajzave të mia, dhe ato thon o…

Aktorja britanike dhe anëtarja e jurisë së “Britain’s Got Talent”, Amanda Holden, ka treguar se dy vajzat e saj bezdisen kur ajo del pa rroba nëpër shtëpi. 49-vjeçarja ka rrëfyer se Lexi, 14 vjeç, dhe Hollie, 8 vjeç, i kërkojnë shpesh që të vesh diçka. “Mbrëmjen e kaluar, shkova t’i uroja natën e mirë Lexit, e cila bërtiti: ‘Mami! Po flas...

19-vjeçarja shqiptare u zhduk pa lënë gjurmë, Artemis Vasili u pa për herë të fundit një një stacion autobuzi në Greqi

Pas zhdukjes së 19 vjeçares shqiptare Artemis Vasili, të premten e kësaj javë në Greqi, kanë dalë në dritë të tjera pamje. Në mediat greke janë publikuar disa foto që tregojnë vendodhjen e fundit të Vasilis. Në pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë, shihet që e reja është parë për herë të fundit në një stacion autobuzi. Pas...

Zhduket një vajzë/ Familjarët: Është e pushtuar nga djalli

Ka tre ditë që është zhdukur një 26 vjeçare nga Skenderaj. Informacionin e ka bërë të ditur vullnetari i njohur, tashmë hero, i cili angazhohet për kërkimin e personave të zhdukur, Ridvan Tahiri. Nëpërmes një postimi në facebook, Tahiri thotë se ajo është pushtuar nga djalli. Postimi i Tahirit me të dhënat rreth kësaj të zhdukure: Vemendje! Person i zhdukur. Emri mbiemri:...

Kushte skandaloze në Spitalin e Gjirokastrës, pacienti filmohet duke mbajtur vetë serumin në dorë

Premtimet e Rilindjes për shëndetësinë ishin të mëdha, por mesa duket akoma nuk e kanë parë dritën e realizimit. Kjo pasi jo vetëm shëndetësi falas, por edhe kushtet minimale nëpër spitale të ndryshme të vendit vazhdojnë të mungojnë. I tillë është një rast i mbërritur në redaksinë JOQ Albania, ku kushtet në Spitalin Rajonal Gjirokastër kanë një mungesë të...

Pas 8 vitesh 37-vjeçari rifitoi aftësinë për të ecur dhe folur, nuk do ta besoni çfarë ilaçi përdorën mjekët!

Një ngjarje e fundit ka shokuar shkencëtarët holandezë. Ata zbuluan se një burrë që nuk kishte qenë në gjendje të ecte ose të fliste për tetë vjet, u zgjua pasi kishte marrë një pilulë gjumi. 37-vjeçarit iu kthye vetëdija e plotë dhe njohu gjithë familjen e tij, madje kërkoi të fliste me babanë e tij kur mjekët i dhanë...

“Të pushoftë shpirt në paqe”, të afërmit e Eugert Shqalshit përlotin rrjetin: La pas gruan dhe dy fëmijët!

Një 31-vjeçar shqiptar, Eugert Shqalshi u gjet i pajetë në hotelin ku punonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se ende nuk është bërë autopsia se çfarë e shkaktoi ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të të riut. Eugerti është djali i vëllait të ish-deputetit demokrat, Agustin Shqalshi. Ky lajm i rëndë ka tronditur të afërmit e...