52-vjeçarja lezhjane s’e duron dot më bashkëjetuesin italian, ja çfarë i bën ai

jë 52-vjecare në Lezhë nuk ka duruar dot më dhe ka kallezuar penalisht bashkëjetuesin e saj italian.

Arsyeja sipas saj eshte se ky i fundit e dhunonte psikologjikisht.

Mësohet se çifti kishte disa kohë që bashkëjetonin dhe se së fundi, gruaja 52-vjeçare nuk i ka duruar dot skenat e xhelozisë së italianit dhe e ka paditur në Komisariat. Ajo mori urdhër mbrojtje.

Njoftimi nga Komisariati i Policisë Lezhë

Më datë 21.02.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen P.S, vjeç 52 pasi bashkëjetuesi shtetasi italian G.P, vjeç 71 ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Lezhë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *