Apple freskon MacBook Pro 13 me Magic Keyboard

Pas një viti spekulimesh dhe thashethemeve, Apple ka lëshuar një model të ri të MacBook Pro 13 inç me Magic Keyboard, dhe gjeneratën e 10-të të procesorëve Intel.

MacBook Pro i ri 13 inç përdor tastierën e rifreskuar Magic të Apple që debutoi në MacBook Pro me ekranin 16 inç. Touch Bar është përdorur gjithashtu në të gjithë formacionin, pasi ishte në modelin e mëparshëm që e zëvendësoi.

MacBook Pro me 13 inç tani ofron procesorë me katër bërthama Intel dhe gjeneratën e 10-të me shpejtësi Turbo Boost deri në 4.1GHz. Apple pretendon se klientët që e përditësojnë laptopin e tyre në MacBook Pro 13 inç me një procesor dual-core do të shohin deri në 2.8 herë performancën më të shpejtë.

Procesori për video në modelin e ri është Intel Iris Plus Graphics. Grafika e re gjithashtu u mundëson përdoruesve të lidhen me Pro Display XDR me rezolucion të plotë 6K.

Ashtu si me MacBook Pro të mëparshëm me ekranin 13 inç, edhe modeli i ri i MacBook Pro ka katër porte Thunderbolt 3, të plotësuara nga një prizë të vetme të kufjeve.

MacBook Pro 13 inç tani vjen me dyfishin e memories krahasuar me gjeneratën e mëparshme, me ruajtjen standarde që fillon nga 256 GB deri në 4TB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *