HOME

Home HOME

19-vjeçarja shqiptare u zhduk pa lënë gjurmë, Artemis Vasili u pa për herë të fundit një një stacion autobuzi në Greqi

Pas zhdukjes së 19 vjeçares shqiptare Artemis Vasili, të premten e kësaj javë në Greqi, kanë dalë në dritë të tjera pamje. Në mediat greke janë publikuar disa foto që tregojnë vendodhjen e fundit të Vasilis. Në pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë, shihet që e reja është parë për herë të fundit në një stacion autobuzi. Pas...

Zhduket një vajzë/ Familjarët: Është e pushtuar nga djalli

Ka tre ditë që është zhdukur një 26 vjeçare nga Skenderaj. Informacionin e ka bërë të ditur vullnetari i njohur, tashmë hero, i cili angazhohet për kërkimin e personave të zhdukur, Ridvan Tahiri. Nëpërmes një postimi në facebook, Tahiri thotë se ajo është pushtuar nga djalli. Postimi i Tahirit me të dhënat rreth kësaj të zhdukure: Vemendje! Person i zhdukur. Emri mbiemri:...

Kushte skandaloze në Spitalin e Gjirokastrës, pacienti filmohet duke mbajtur vetë serumin në dorë

Premtimet e Rilindjes për shëndetësinë ishin të mëdha, por mesa duket akoma nuk e kanë parë dritën e realizimit. Kjo pasi jo vetëm shëndetësi falas, por edhe kushtet minimale nëpër spitale të ndryshme të vendit vazhdojnë të mungojnë. I tillë është një rast i mbërritur në redaksinë JOQ Albania, ku kushtet në Spitalin Rajonal Gjirokastër kanë një mungesë të...

Pas 8 vitesh 37-vjeçari rifitoi aftësinë për të ecur dhe folur, nuk do ta besoni çfarë ilaçi përdorën mjekët!

Një ngjarje e fundit ka shokuar shkencëtarët holandezë. Ata zbuluan se një burrë që nuk kishte qenë në gjendje të ecte ose të fliste për tetë vjet, u zgjua pasi kishte marrë një pilulë gjumi. 37-vjeçarit iu kthye vetëdija e plotë dhe njohu gjithë familjen e tij, madje kërkoi të fliste me babanë e tij kur mjekët i dhanë...

“Të pushoftë shpirt në paqe”, të afërmit e Eugert Shqalshit përlotin rrjetin: La pas gruan dhe dy fëmijët!

Një 31-vjeçar shqiptar, Eugert Shqalshi u gjet i pajetë në hotelin ku punonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se ende nuk është bërë autopsia se çfarë e shkaktoi ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të të riut. Eugerti është djali i vëllait të ish-deputetit demokrat, Agustin Shqalshi. Ky lajm i rëndë ka tronditur të afërmit e...

Prekëse/ Vuante nga kanceri në tru, i riu martohet 30 orë para se të ndërrojë jetë

Navar Herbert ishte një 22-vjeçar që u diagnostikua me tumor malinj në tru. Navar ishte një futbollist i aftë dhe i shëndetshëm me bazë në Queensland. Ai vdiq më 25 qershor 2019, vetëm disa orë pasi u martua me dashurinë e tij Maia Falwasser. Një ditë para se te vdiste, Navar dhe Maia u martuan. Në ceremoninë që të gjithë...

Mjekët i thanë djalit tuaj se ai kishte diabet, prindërit e tij nuk kishin besim tek ai dhe nuk i dhanë ushqim / 15-vjeçari vdiq

Alexandru Radita hum bi je tën sepse prindërit e tij nuk i jepnin të hante. Djaloshin mjekët e dia gnostikuan me diabet, por prindërit nuk e besuan këtë dhe donin të provonin që mjekët e kishin gabim. Alexandru Ata nuk besuan se mjekët mund ta kuronin diabetin e tij, kështu që ata e trajtuan atë sipas “besimit fetar” të tyre. I diagnostikuar...

Arbana Osmani solli në jetë djalin e saj sot, Xhemi shkon në spital dhe u bën dhuratën speciale: Unë po shkoj në Diellin e saj!

Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë ditën e sotme. Lajmin e bukur e dha partneri i moderatores, regjisori i njohur Eduart Grishaj me një foto ku shfaqej me vogëlushin e sapoardhur në jetë. Arbana dhe Eduarti i kanë vendosur djalit emrin e veçantë, Diell. Pak më parë mikesha e ngushtë e Arbanës, Xhemi Shehu ka postuar një...

E tmerrshme….Trishtim i madh! Ky është 20-vjeçari shqiptar i cili vdiq në mes të rrugës në Itali, pasi makina doli nga rruga

Një ak sid ent i rë ndë rrugor ka ndodhur në Breshia të Italisë. Ky ak s ident mësohet se ka marrë jetën e të riut nga Bagoja e Kavajës,. Klajdi Hallullit Mësohet se i riu 20-vjeçar ishte drejtuesi i mjetit, ndërsa po udhëtonte edhe me disa miqtë e tij. Arsyeja e ngjarjes nuk dihet ende, teksa a ksi denti automobilistik...

Ndihm urgjente per nje 1-vjeqare nena saj lutet ti ndimojm me lote

Një apel për ndihmë ka mbërritur pranë redaksisë sonë. Një vajzë 1 vjeçe ka nevojë për ndihmë e të gjithë shqiptarëve që të jetojë. THIRRJE PËR NDIHMË – Arya, vajza 1- vjeçare nga Postriba e Shkodrës rrezikon jetën, familja apelon për mbështetje – Arya Çelaj gati 1 vjeçe nga Fshati Dragoc, Postribe ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve që...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Dy vajza kapen ne video ne prizeren.. po benin magji

kamerat e sigurisë pranë një shtëpie në Prizren kanë kapur një veprim të çuditshëm të dy femrave. Ato shihen teksa i afrohen një shtëpie...