HOME

Home HOME

Lajm i tmerrshem…Një nga tre minatorët shqiptarë që kanë ngecur nën tokë ka ndrr’ar jete , dy të tjerët nuk dihet si janë

Një lajm i hidhur na vjen nga Selishta e Dibrës. Gazetari Neki Feta raporton për abcnews se sipas dëshmive të banorëve të zonës, një prej 3 punëtorëve që kanë ng ecur brenda minierës është konstatuar i pajetë. Lajmi nuk është konfirmuar ende zyrtarisht nga pol ic ia. Au tori tetet dyshojnë se ata kanë mbetur në brendësi të galerisë në fshatin...

Puthi një të panjohur në kullën Eiffel, i ngeli fiksim dhe kërkon ndihme ne Twitter, pasi e gjen zbulon se ishte..

jë adoleshente amerikane u angazhua seriozisht për të gjetur një djalë të panjohur që e puthi në buzë në majë të kullës Eiffel në Paris ndërsa ndodhej aty si turiste. Studentja Juliana Corrales, nga Kalifornia apeloi në Twitter të martën pasi publikoi videon me djalin simpatik duke bërë thirrje t’ia gjenin atë pasi harroi t’i kërkonte numrin. “E putha këtë...

Momenti kur 4 djem ndalojnë vajzën me makinë luksoze, cfarë i ndodhi asaj për 40 sekonda do mbeteni pa fjalë(video)

gjan si një skenar filmi, por në fakt e gjitha është realitet. Ky është momenti tronditës kur një grup prej katër meshkujsh marrin peng një vajzë në ditën me diell. Ngjarja ka ndodhur më 17 shkurt në një qytet të Meksikës dhe gjithçka është regjistruar nga një kamera sigurie. Pasi e nxjerrin Mercedes-I i saj, pengmarrësit e fusin në makinën e...

“Burri im do t’i vërë fëmijës sonë emrin që ka zgjedhur ish-i i tij”

Një burrë ka vendosur që t’i vërë vajzës së tij, ende të pa lindur, një emër që ishte zgjedhur nga ish e dashura e tij dikur. Rastin e ka treguar gruaja e tij e revoltuar në Reddit. Me anë të një postimi, bashkëshortja e tij tregoi se ishte e tmerruar nga fakti që ai donte t’i vinte vajzës një emër të...

24-vjeçarja pushohet nga puna vetëm pas disa minutash që kishte filluar, arsyeja i “heq trurin”

ë ditët e sotme keq të jesh e bukur dhe keq të jesh e shëmtuar! Një 24-vjeçare në Britani, operatore televizive dhe asistente prodhimi është pushuar nga puna, pasi ishte tepër e bukur. Ema Hulse ka denoncuar kompaninë “Unit TV”, pasi vetëm pak minuta kishte në punë, por papritur e pushuan. Arsyeja e pushimit nga puna ishte fakti se bukuria...

Vuante nga kanceri, e reja shtatzënë heq dorë nga trajtimi mjekësor për hir të femijes së saj që…

heila Downing, një grua nga Kalifornia, ishte në javën e shtatëmbëdhjetë të shtatzënësisë kur u diagnostikua me tumor në tru. Fillimisht, ajo ndiente dhimbje koke e më pas ishte përballur me vështirësi në frymëmarrje dhe me humbje të aftësisë për t’u orientuar. Pas diagnostifikimit me t.umor, mjekët ia ofruan asaj dy mundësi. Ajo mund ta shtynte trajtimin me radioterapi, vendim...

Shkodranja “zbras barkun”: Vjehrra ka pasur të dashur dajën tim, tani në shtëpinë tonë…

jë histori e së kaluarës po ndikon në jetën e një çifti të ri. Një vajzë e re thotë se vjehrra e saj ka qenë dikur në një marrëdhënie me dajën e saj, e pikërisht ky fakt sot ka krijuar debate dhe sherre në familjen e saj të re. Kjo është historia e rrëfyer. “He pra he, se na shajnë...

Vëllai i Alvin Berishës që na preku zemrat është gjallë, edhe ai do të kthehet nga Siria në Shqipëri / shpirti i lumturisë së Alvit

Detaje të reja janë zbardhur ditën e djeshme për disa shqiptarë që priten të nxirren nga kampi në Siri. Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi ka bërë me dije se një nga fëmijët që do të shpëtohet është edhe vëllai i Alvin Berishës, të miturit që u shpëtua nga kampi Al-Hol kohë më parë,...

6 vjet më parë ajo humbi vajzën e saj nga një sëmundje e keqe / Në ditën e dasmës një flutur ulet në fustanin e bardhë: Unë e di...

Amanda në Britaninë e Madhe po martohej për të dytën herë në jetën e saj me Chip, por në zemrën e saj gjithsesi kishte zbrazëti, pasi kishte humbur vajzën e saj nga së mundja e ka   n ce rit. Dy vite më parë, vajza e saj Azalee, vetëm gjashtë vjeçe, nuk ia doli dot që të fitojë në be tejën...

Gazetarja shqiptare bën një rrëfim të përzemërt, pothuajse me lot në sy, ajo i thotë: Nuk më morën në punë sepse jam mbuluar, më thanë si vini këtu?!

Në ditën e sotme në emisionin “ Shqipëria Live”, po diskutohet tema: “A ka parag jykime për gratë myslimane që janë të mbuluara në shoqërinë shqiptare?”. E ftuar për këtë folur mbi këtë temë është edhe gazetarja Entela Hidri. Hidri ka rrëfyer momentin se kur ka vendosur të mbulohet dhe se çfarë i thonin pedagogët kur ka filluar arsimin e...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Ja se si Anviu ma coptoi këmishën dhe më shkatërroi në...

Pasi përfundova me sukses provimet e vitit të parë në fakultetin e Kimisë në Prishtinë, shkova në fshatin ku jeton gjyshi im pak kilometra...