HOME

Home HOME

Laçiani vjen të marrë nuse me mblesëri, natën e parë vë duart në kokë kur vajza i bën…

jë emigrant ka pranuar të krijojë familje me një vajzë të cilën e ka njohur me mblesëri, por ajo që ka ndodhur natën e parë mes tyre e ka shokuar djalin nga Laçi. Kjo është historia e trishtë e rrëfyer. “Më la o njerëz, më la dhe më degjeneroi…Nuk dua ta shaj sepse unë ndjeva për të, por jam shumë...

Arbërie Hadërgjonaj publikon foton me pullën e kuqe / Në shtrat me këmbë të hapura, dora e tij është e dukshme në shesh

Albërie Hadërgjonaj është këngëtare shumë e pëlqyer për publikun. Këngëtarja jeton në Amerikë, por është shumë shpesh e pranishme në koncerte ku ka shqiptarë. Ajo shumë shpesh përflitet edhe për format trupore, ngase krahas moshës ajo u bën konkurrencë vajzave të reja me paraqitjet publike. Në fotografinë e fundit që ka postuar në Insta-Story, Albëria ka provokuar rëndë e shtrirë në...

Adriana Matoshi, dje i tregoj të gjitha, sot veshi fustanin e bardhë!

Aktorja e dashur kosovare është kthyer në prsonazhin më të përfolur në mediat rozë, kudo në Kosovë e Shqipëri gjithandej ku ka shqiptarë. E krejt kjo për shkak të zyrtarizimit të lidhjes me futbollistin afrikan të ‘Ferronikelit’. Adriana ka treguar se ata janë dashuruar në shpirtrat e njëri-tjetrit, kështu duke hedhë poshtë racën, fenë, kombësinë e madje edhe moshën. Së fundmi aktorja...

Punëtori që habiti të gjithë me zërin e tij, dëgjojeni si këndon

Në video, burri që duket se është mjeshtër shtëpish, qëndron i ulur në mbi zhavorr me një cigare në dorë, përderisa këndon. Ai shfrytëzoi disa sekonda të pauzës së tij, për të treguar talentin që ka në këndim, transmeton Gazeta Express. Zëri i tij do t’ju lë pa fjalë. Një talent si ky ndoshta nuk e keni parë ose dëgjuar më...

Kjo është gjyshja 55-vjeçare që ka sjellë në jetë mbesën e saj

jë gjyshe ka sjellë në jetë mbesën e saj pasi vajza e saj 31-vjeçare ka lindur pa mitër. Emma Miles, 55-vjeçare u ofrua që të ishte nënë zëvendësuese (surrogate) për të bijën e cila i kishte humbur shpresat që të kishte fëmijë të sajit. Duke qenë se Tracey Smith kishte vezore të shëndetshme, embrioni u ngjiz me anë të fekondimit invitro...

Lindi pa krahë dhe prindërit e lanë në mëshirë të fatit, ndodh mrekullia me vogëlushen 2-vjeçare

ytë e saj blu dhe buzëqeshja engjëllore janë tiparet e para që bien në sy nëse shihni fotografinë e Vasilina Knutsen, e ndërsa do të ulnit shikimin pak më poshtë do të kuptonit se vogëlushja 2-vjeçare është ndryshe, preferojmë ta quajmë fëmijë special, pasi i mungojnë të dyja duart dhe ka të zhvilluara vetëm dy gishta nën krahun e djathtë. Ndoshta...

Grekja 50-vjeçe bie në dashuri me shqiptarin 21-vjeçar, ai ia punon keq

Ajo është 50 vjeçe por pasionin e jetës kishte marrëdhënien me një djalë të ri. Ndaj i vuri qëllim vetes ta kthejë ëndrrën në realitet kur njohu një djalosh të ri në moshë. Gruaja greke vendosi ta jetojë pjesën e mbetur të jetës me një djalë shqiptar që i kishte marrë mendjen. E pa në një dyqan ku ai punonte dhe aty...

Rasti më i rrallë në botë, foshnja e lindur pa hundë mbijetoi dhe ja se si duket 4 vjet më vonë!

Para 4 vitesh një fëmijë ka lindur pa hundë. Prindërit e saj, natyrisht, e duan ate, me apo pa hundë, pavarësisht çdo gjëje. Foshnja kishte të ashtuquajturën sëmundje Arhinia kongjenitale që shumica e foshnjave nuk mbijetojnë, veçanërisht për shkak të vështirësisë së frymëmarrjes dhe gëlltitjes. Ja is duket ajo sot. Eli, sigurisht, është një heroinë, ajo menjëherë filloi të marrë frymë dhe të...

Plaku 182 vjeç tregon sekretin e jetës së gjatë, ai ka ngrënë diçka që kurrë nuk do e hanim

ahashta Murasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore, sipas Librit Botëror të Rekordeve, ai është njeriu më i vjetër në planet. Ai e ka dëshmuar këtë edhe në rastin kur ka vdekur nipi i nipit të tij. Indiani i lindur në vitin 1835, ka tërhequr vëmendjen e gjithë njerëzve në botë. Mahashta Mûrasi thuhet se ka lindur më 6 janar...

Emigranti shqiptar vjen nga Anglia, por sapo zbret në Rinas humb toruan me atë që i ndodh

jë emigrant e ka pësuar sapo ka zbritur në aeroportin e Rinasit, duke u kthyer në atdhe, në mënyrën më të keqe të mundshme. A.M., 52 vjeç, banues në Angli, gjatë pasdites së djeshme ka mbërritur në aeroportin e Rinasit. Por në momentin që do kryente procedurat rutinë, ai ka mbetur i shokuar, pasi nuk po gjente dokumentet dhe as portofolin. 52-vjeçari...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Genta bëri ndyshimin drastik për të dashurin turk

Genta Ismajli tash e sa javë është kryetemë e mediave rozë. Lidhja e saj me biznesmenin turk ka bërë që këngëtarja të jetë e përfolur...