HOME

Home HOME Page 2

Gruaja ndjen dridhje në bark. Nuk do ta besoni çfarë zbuloi mjeku!

Jordan Abudl Hana Mahmoud Karim, 36 vjeçe lindi në prill të këtij viti në një klinikë private në Aman dhe solli në jete një djalë të shëndetshëm. Hana, e cila lindi foshnjën me prerje cezariane ka treguar se, “mjeku që kreu lindjen, në barkun e saj kishte harruar telefon celular”. Gruaja e zbuloi atë vetëm pasi u largua nga spitali. Barku...

E mbante si kafshë shtëpiake, burri filmohet duke shëtitur me krokodilin nëpër qytet

Banorët në një qytet në Kinë kanë mbetur të tmerruar kur kanë parë një burrë duke shëtitur me një krokodil në rrugët plot me njerëz. Si duket burri e mban krokodilin si ‘kafshë shtëpiake’. Zvarraniku gjigant, që thuhet të ishte rreth 2 metra i gjatë, është filmuar nga qytetarët ndërsa lëvizte nëpër trotuare pa asnjë mjet sigurie. Pasi eci për pak, ai...

Kanë 30 vite diferencë, kjo është vajza që u martua me 52-vjeçarin që njohu në kafe

Thuhet se dashuria nuk njeh moshë. Këtë thënie e vërteton martesa e një vajze 22-vjeaçare me një burrë 52 vjeç. Chelsea Maynard, 22 vjeçe jeton me burrin e saj 52-vjeçareBruc në Tennessee, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E reja tregon se nuk kanë qenë të pakta rastet kur ata të dy i kanë marrë si babë dhe bijë, por ajo...

Ju bien floket? Ylli Merja vjen me nje recete fantstike dhe efikase, mjeku popullor vazhdon te na lej pa fjale

Flokët rriten 6-10 cm në vit tek çdo njeri, megjithëse kjo gjatësi ndryshon në individë të ndryshëm, pra mund të jetë më shumë ose më pak. Cikli I rritjes së flokëve ndahet në disa faza të ndryshme, e është i ndryshëm nga cikli i rritjes së flokut në pjesë të tjera të trupit. Faza e parë e rritjes së flokëve është...

Vajza e vogël e sjell arkën e kursimit në stacionin e policisë. Oficerët mbeten pa fjalë nga qëllimi i saj ka fisnik!

Fëmijët gjithmonë janë pyetur për ambiciet e tyre. Pyetja tipike do të ishte: “Çfarë dëshiron të bëhesh kur të rritesh?”. Cilado qoftë përgjigjja, qoftë një mësues, një mjek ose një kuzhinier, ëndrra e secilit fëmijë është unike në mënyrën e vet. E njëjta gjë vlen edhe për katërvjeçaren Sidney Fahrenbruch nga Longmont, Kolorado, SHBA. Ajo shpreson të bëhet një oficere policie. Një...

Ka bërë dy oper acio ne një 8 orë dhe një 5 orë/ Nëna e dy-vjeçares rrëq eth: Ajo kupton edhe pse është e vogël, i them edhe një...

Sophie është vetëm dy vjeç, por që kur lindi ajo po lu fton për jetën e saj. Vajza e vogël nga Gjermani ka lindur me një de formim në zemër dhe i duhet të bëjë edhe një o peracion të fundit që të jetojë. Por dy vjeçarja e ka kaluar shumicën e kohës në spital dhe vetëm qan kur i dëgjon...

E ruajt Zoti! Gruaja që lindi tetënjakë, rrëfimi i saj të prek shpirtin: Po i rris e vetme se burri më la

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tr onditës për gjithë botën, sepse ishte kjo dukuri ndodhi vetëm një herë Të gjitha foshnjat lindën të shëndetshme. Mjeku i Natalie, Dr. Kamrava, impl antoi 12 embrione në mitrën e saj, i cili më vonë e humbi lice ncën e tij. Kryesisht janë transplantuar 2-3 embrione. Në atë kohë,...

U dashurua me sytë e tij, shkrimtarja martohet me lypsin

një shkrimtare e librave për fëmijë ka zbuluar se si ajo u dashurua me një burrë të pastrehë të alkoolizuar që e takoi në rrugë dhe tani ata janë të martuar me fëmijë. Emmy Abrahamson, 41 vjeç, nga Suedia, ishte duke pushuar në Amsterdam në vitin 2006 kur Vic Kocula iu afrua asaj. Ajo e pa se ai ishte i pastrehë...

Letra emocionuese e një doktori/ ”Ju lutem respektoni gratë sepse kalojnë nëpër luginën e vdekjes për të sjellë jetë”

Sot është dita më e trishtë e jetës sime.Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në sallën e lindjes i lutem Zotit t’i bekojë të gjitha nënat. Dhimbja që gratë kalojnë në sallën e lindjes është e papërshkrueshme dhe kjo nuk përfshin vetëm nëntë muajt e shtatzanisë. Ato kalojnë shumë më tepër për...

Habit kuksiani: Pas fejese zbulova se ajo kishte patur të dashur atë që kam…

një djalë thotë se sapo i ka dhënë fund fejesës me vajzën që dashuron, pasi kjo e fundit ka patur një histori të me armikun e tij më të madh. Kjo është historia e habitshme e rrëfyer. “Më në fund u fejova me vajzën që doja me gjithë shpirt. Por gjërat nuk shkuan mirë. Them më në fund, pasi familja e...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Deputeti shqiptar, gruaja dhe vajza e tij infektohem me Covid-19/ Ja...

Pak minuta më parë, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili ka rezultuar pozitiv për koronavirusin. Uran Ismaili: PDK kërkon ndaljen e çdo ndërtimi...