HOME

Home HOME Page 2

U errësua kjo e Mërkurë! Koronavirusi i merr jetën mësuesit shqiptar, disa orë më vonë i vdes edhe bur

Koronavirusi i ka marrë jetën tra gjikisht brenda pak orësh ditën e sotme çiftit të bashkëshortëve nga Përrenjasi. Gazetari Agim Blloshmi raporton për abcnews.al se si pasojë e Covid-19 ka ndërruar jetë mësuesja Irena Bajlozi. Ndërkohë pak më vonë ka humbur jetën nga virusi edhe bashkëshorti i saj, Agron Bajlozi. Mësohet se bashkëshortët kanë qenë të shtruar në spital, ndërsa fatkeqësisht...

Dy djemtë e tij vdiqën para trenit në Gjermani, ai shkon në vendin ku ndodhi ngjarja: Shqiptarët ndan lotët, unë ju them faleminderit!

Arif Arifaj, babai i dy djemve nga Deçani që vd iqën në rrethana tragjike në Gjermani ka vendosur lule në vendin ku ndodhi ngjarja. Ai ka falënderuar të gjithë ata që i kanë qëndruar afër në këto ditë të vështira. “Sot gjendem këtu te vendi ku ndodhi ngjarja, deshta të ju falënderoj të gjithëve sepse nuk kisha mundësi që të ju...

Çmendet 17-vjeçari, thyen derën e xhamisë për të marrë paratë

Vetëm 17-vjeç dhe mbi të rëndojnë dy akuza të forta, si autori i dy vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Përrenjasit. Armand Ozuni është arrestuar nga policia pasi sipas këtyre të fundit, dy ditë më parë ai ka thyer derën e xhamisë së qytetit ku ka marrë 10.000 lekë. Ndërkohë që ditën e sotme ai ka marrë 20 000...

Shkojnë të grabisin “Range Rover-in” luksoz/ Dy të rinjtë neglizhojnë alarmin, largohen thatë

Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur mesnatën e djeshmë në Tiranë. Ngjarja është filmuar nga kamerat e sigurisë dhe ka mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA. Një makinë e tipit "Rnge Rover" është tentuar të vidhet gjatë natës nga dy meshkuj të maskuar, por për fat të mirë alarmi i makinës i ka detyruar ata të ikin me vrap...

“Na sillni në shtëpi, Siria nuk është shtëpia jonë”/ Kjo është lista me 61 fëmijët shqiptarë të mbetur në kampet siriane

Ditën e djeshme u riatdhesuan 4 fëmijë dhe një grua nga kampi famëkeq i Al-Hol në Siri. Operacioni zgjati 5 javë dhe u mbyll me rikthimin në shtëpi të Floresha Rashës, tre fëmijëve të saj Amar, Emel dhe Hatixhe Rasha si dhe 11 vjeçarit Endri Dumani. Ndërkohë, nga informacionet e pakta që kemi mësohet se janë 61 fëmijët shqiptarë...

Reperi i famshëm gjendet i p a j etë në bagazhin e veturës

Policia amerikane ka gjetur tru pin e një re peri në bagazhin e një makine pas një përplasjeje në autostradë në Miami. Oficerët e patrullës së autostradës në Florida gjetën tr upin e hip-hop artistit 25-vjeçar, Brian Trotter pasi u thirrën në vendin e përplasjes Shoferi, 25-vjeçar, Robert Deupree Avery Coltrain, është ar restuar dhe ak uzuar për vr s...

Modelja flet për përvojën e dhimbshme të humbjes së foshnjës

Pak javë më parë, modelja Chrissy Teigen, bashkëshortja e këngëtarit John Legend, ndau me të gjithë ndjekësit e saj disa fotografi, që shkrepën momentin kur ajo kuptoi se kishte humbur foshnjën e saj. Shumë e ngushëlluan, shumë e quajtën të fortë, por edhe shumë e kritikuan për vendimin e saj për të ndarë diçka të tillë në rrjete sociale. Por modelja,...

‘Freestyle’ e Trejsi Sejdinit bëhet viral – reagon edhe Missy Elliot

Trejsi Sejdini si e ftuar në emisionin e Roza Latit në mars të vitit të kaluar, na serviri një ‘freestyle’ – i cili vetëm tani u bë viral në Twitter, dhe jo në kuptimin e mirë të fjalës! Një përdoruese e Twitter, Nazhier Smith, ka ndarë në Twitter, klipin e shkëputur të modeles, Trejsi Sejdini, ku ajo repon. Që nga 26...

Stresi sapo thùmboi gjithë vajzave shqiptare: Janë xhéloze sepse…

Stresi i ka dedikuar një këngë shumë të ndjérë nënë së tij 2 vite më parë në “Kënga Magjike”. Kënga e reperit shumë shpejt u kthýe në himn për dashurinë ndàj nënave dhe disa djem gdhéndën në trup thénie të shképùtura prej saj. Mirëpo sot Stresi ka marrë një mesazh të çudítshëm nga një ndjékëse e saj, që reperi nuk...

Arbana Osmani tregon si i ndryshoi jeta pas lindjes së Diellit (FOTO)

Vetëm pak ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj u bënë prindër të një djali. Arbana solli në jetë bebushin që e pagézuan me emrin më të veçantë shqiptar që kemi dëgjuar, Dielli. I vogli ka ardhur si një bekim në jetët e tyre duke ndryshuar gjithçka, ndërsa tashmë familja është e lumtur dhe e plotësuar. Pas lindjes, Arbana...

APPLICATIONS

HOT NEWS

A eshte e mundur…Ha sfungjer qysh 5 vjeçe: Nuk rezistoj dot

Ka nga ata që shijojnë picat ashtu sikundër ka të tjerë që nuk rezistojnë dot ndaj ëmbëlsirave. Por Rosie Skinner, një studente angleze 19 vjeçare...