HOME

Home HOME Page 3

E reja nga Kopliku: Vjehrra nuk ma fal kurrë që nuk pranova të ndërroj…

dhe pse është viti 2018 në vendin tonë ka ende familje që dëshirojnë që fëmijët e tyre me patjetër të marrin partnerë të të njëjtit besim fetar. Edhe pse feja apelon për bashkim, shpesh keqinterpretimi i saj sjell probleme edhe në familje. Kjo është historia e trishtë e rrëfyer. “Në jetën time kam besuar gjithmonë në Zot, kam munduar të...

Do të qani! Kthehet papritur në drekë në shtëpi, gjen gruan…! Ja çfarë shkruhej (video)

Sot duam t’ju tregojmë historinë e një burri që u kthye në shtëpi për drekë dhe kurrë nuk i shkonte mendja se do të merrte lajme të tilla të jashtëzakonshme nga partnerja e tij. 23-vjeçari Richard Davis me pak fjalë shpërtheu në lot duke rënë në gjunjë para të dashurës së tij, pasi lexoi atë që ishte shkruar në...

Shokon djali nga Shkodra: Dikur s’ta jepte vjehrri, fap e grabisje, betohem që me 14 Shkurt…

një djalë po shokon rrjetin me historinë e tij dhe planin për t’u fejuar me vajzën që dashuron. Ai thotë se nëse babai i vajzës nuk do t’ja japë atë për nuse, ai do ta grabisë, si qëmoti. Kjo është historia që të lë me gojëhapur e rrëfyer. “Hall t’ja kërkosh vajzën për nuse, hall t’ja mbash të dashur e...

Mesazhi më i bukur i një 30 vjeçari, për nënën e tij që e la në një jetimore për ta birësuar…

ërshëndetje! Unë quhem Ryan dhe s’e kam njohur kurrë nënën time biologjike. Jam i birësuar, ndaj çdo vit për 8 mars, mendja ime përfshihet nga një sërë mendimesh rebele. Emri i nënës sime biologjike është Julie dhe ajo më kishte lënë një letër. Nga informacioni i paktë që më jepte në atë letër, mund të them se ajo kishte ngelur...

Filmi i Jonida Vokshit, kandidat për çmimet ‘Oscars’

Në nëntor të 2017, Jonida Vokshi ka njoftuar për rolin e saj kryesor në një film të ri. Bëhej fjalë për "Derë e Hapur", në të cilin Jonida Vokshi luajti rolin e një gruaje 8-muajshe shtatzënë. Në një intervistë të dhenë në atë kohë, Jonida u shpreh se po e shijonte shumë rolin dhe lexonte udhëzues në mënyrë që...

Ish-bashkëshortja e Bleros flet për marrëdhënien me Afronën

ktorja kosovare Teuta Krasniqi, në studion e “Rudina” foli këtë të hënë për marrëdhënien me ish-bashkëshortin, këngëtarin Blero me të cilin ka një vajzë, si dhe bashkëshorten e tij Afrona. Ndonëse të ndarë prej shumë vitesh, ata mbeten prindër model dhe ruajnë kontakte me njëri-tjetrin. Aktorja tregoi se që në fillim ata kanë pasur primare mirëqenien e vajzës së...

Mesa duket ‘thùmbi’ i Ori Nebiajt i ‘djégu’ Megi Pojanit dhe ajo sapo iu përgjigj

Mbrëmjen e sotme, moderatorja Ori Nebiaj hòdhi një thùmb të paprítur në rrjete sociale, duke iu drejtuar njërës prej moderatoreve të reja të ekranit. Ajo e quajti “shkàrràvinë” vajzën në fjalë, duke ngrítur alùdime të mëdha tek publiku. “Pu pu pu. E diela në shtëpi përfùndimisht një tortùrë për sytë nëse bën ‘zappíng’ në televizor. Ca emisione shtérpë dhe tallava e...

Klaudia Pepa feston ditëlindjen, por surpríza e lé pa fjalë (VIDEO)

Balerina e njohur shqiptare Klaudia Pepa feston sot datëlindje. Për ju që nuk e dini, ajo mbùsh 28 vjeç, ndërkohë jeni të njohur me faktin se këto vitet e fundit të karrierës i ka shpénzùar në Itali, ku na ka bërë krenarë me arrítjet dhe prezencën e saj në disa prej emísioneve më të réndésishëm të vendit fqínj.a ndàrë këtë...

Vetëm dy muaj pas lindjes, Olta Gixhari na ‘shtàngu’ me format e trupit (FOTO)

Në muajin gusht të këtij viti, aktorja e njohur Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë. Ajo u bekua me një djalë të cilin e pagézoi me emrin Amar, të cilin e lindi në Spanjë ku po jeton prej disa kohësh me partnerin e saj. Këto dy muaj kanë qenë më të bukurit për Oltën, e cila nuk i...

Daja më shpëtuan do bashkohemi!…E morën prindërit me vete në Siri, Endri i nis mesazhin rrëqethës dajës që e kërkonte

Endrit Dumani, tashmë është shpë tuar nga kampi Al-Hol në Siri dhe ndodhet nË Liban. Bashkë fëmiëj e gra të tjera shqiptare, Dumani do të kthehet në Shqipëri, por pa të motrën. I pyetur se çfarë mesazhi ka për dajën e tij, Xhetan Ndregjoni, i cili e ka kërkuar me ngulm prej vitesh, i volgi tha vetëm kaq: Do të...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Shpërthen tepelenasi: Nusja ime duhet të jetë …, dhe jo siç...

Ndërhyrjet e familjes në jetën private të një djali e kanë bërë këtë të fundit të kalojë momente ankthi dhe tensioni. “Jam një djalë 26...