Cila prerje flokësh është më e mira për formën e fytyrës tuaj?

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Një prerje flokësh e re shpesh është një shenjë e një fillimi të ri në jetë. Pavarësisht nëse është një pikë kthese në karrierën tuaj ose në jetën tuaj private, ndryshimi i pamjes tuaj është gjithmonë mirë të ndiheni në harmoni me veten. Por ju ende duhet të gjeni prerjen ideale që i përshtatet më së miri llojit të fytyrës. Për këtë, kërkohet këshilla e një profesionisti të parukerisë. Por është e mundur të merrni frymëzim nga prerjet e ndryshme të flokëve që ju zbulojmë në këtë artikull për të zgjedhur atë që ju pëlqen dhe mbi të gjitha që i përshtatet në mënyrë të përkryer konturit të fytyrës tuaj.

Kthejeni faqen dhe filloni një jetë të re … Po është e mundur me një prerje flokësh të re që do të imponojë personalitetin tuaj. Edhe pse flokët e gjatë konsiderohen si prerogativë e feminitetit dhe sensualitetit, dijeni që  shkurtimet e shkurtra  ose të gjata mund të jenë gjithashtu, me kusht që t’i merrni mirë.

Cila prerje për çfarë lloj fytyre?

Fytyrë e gjatë, e rrumbullakët, katrore, ovale, drejtkëndore apo edhe në formë zemre … Çdo grua ka një formë të veçantë të fytyrës dhe për këtë arsye një prerje që i përgjigjet asaj. Cathy Monnier, drejtoreshë artistike e parukerisë Saint Algue, specifikon për revistën Marie Claire, stilin e prerjes për tu veshur sipas formës së fytyrës.

Për fytyrën e rrumbullakët , zgjidhni një hairstyle voluminoze me flokë pak të valëzuar. Nëse dëshirohet një prerje e shkurtër e flokëve, mjafton që ajo të përthyhet me balluke të gjata.

Për fytyrën e diamantit , prerja duhet të jetë e ajrosur. Një gjatësi e gjatë ose e mesme me një seksion të ngushtë do të jetë ideale.

Fytyra katrore i  pëlqen flokët e gjatë natyralë ose pak të valëzuar.

Fytyra trekëndore  kërkon flokë deri në shpatulla që arrijnë në shpatulla. Sidoqoftë, shkurtimet e shkurtra duhet të shmangen.

Fytyra ovale  është forma ideale. Pothuajse të gjitha prerjet i përshtaten atij. Gjëja më e rëndësishme është të mos fshiheni pas goditjeve.

Prerjet e ndryshme në modë të momentit

prerje flokësh

Cila prerje i përshtatet më shumë fytyrës tuaj – Burimi: Salud180

Zbuloni një seri shkurtimesh të momentit, të sportuara nga yje të caktuar nga të cilët mund të merrni frymëzim për të  ndryshuar imazhin tuaj ,  për të dalë nga fëmijëria apo edhe për të filluar një jetë të re  me një histori të re dashurie.

Ylli i filmave dhe këngëtarëve Jennifer Lopez ka një prerje bob me gjatësi mesatare që përputhet në mënyrë të përkryer me konturin e fytyrës së saj. Aktorja dhe muzikantja, ylli pohon veten dhe duket e mrekullueshme me flokë të stiluara në trendin e fundit.

karlizoj

Aktorja ikonike Charlize Theron me një prerje bob – Burimi: spm

Ashtu si Jennifer Lopez, Charlize Theron, aktorja ikonike duket sublime në këtë prerje të shkurtër bob që i përshtatet në mënyrë të përkryer formës së fytyrës së saj. Duke provuar këtë prerje, ju do ta miratoni atë përgjithmonë.

floke te shkurtra

Flokët e shkurtër janë kthyer – Burimi: spm

Flokët e shkurtër nuk janë më sinonim i maskulinitetit. Ne fare mirë mund të veshim  një prerje flokësh të shkurtër dhe të tejmbushim me feminitet  dhe sensualitet. Nëse kjo prerje i përshtatet llojit të fytyrës tuaj, mos ngurroni ta adoptoni. I përshtatshëm, ju lejon të lani flokët sa herë që dëshironi, dhe stilimi nuk do të jetë punë e vështirë.

bob prerje

Prerja e bobit – Burimi: spm

Chic dhe kameleon, kjo prerje mund të transformohet në disa versione në varësi të disponimit tuaj. Drejt ose me onde me një efekt të valëzuar, kjo prerje jep bukuri dhe sensualitet. Disa e miratojnë atë pa hezitim për lehtësinë e stilimit.

mikrobob

Kupa e mikrobobit – Burimi: Salud 180

Me këtë prerje me balluke të stilit të cilësisë së mirë, do të keni një ajër tipik francez. Pa qenë shumë e shkurtër, ajo zbulon feminitetin tuaj ndërsa ju lejon të pohoni veten.

katror i shkurtër

Bob i shkurtër klasik – Burimi: Salud 180

Bob i shkurtër është një prerje flokësh klasike. Flokët sapo arrijnë vijën e nofullës dhe mund të stilohen në mënyra të ndryshme. Ky bob mund të jetë i lëmuar ose i stiluar me lëvizje me onde. Bukuria është e siguruar!

rënie katrore

Sheshi i zhytur. Burimi: spm

Bob i thellë është një prerje e përjetshme dhe shumë e popullarizuar. Gjatësia e flokëve arrin bazën e qafës. Në bisht ose të lirshme, flokët mund të stilohen në mënyra të ndryshme në varësi të disponimit të momentit.

katror i hapur

Sheshi i hapur – Burimi: spm

Ashtu si bobi i thellë, ky bob i hapur gjithashtu arrin bazën e qafës ose shpatullave. E lehtë për tu stiluar, mund të jetë e drejtë ose e stiluar natyrshëm.

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *