E PABESUESHME ! Ky “frut i thate” kuron kancerin , tumore , infeksione dhe shume semundje te tjera !

Brenda kultures arabo-islame, fara e zeze eshte percaktuar per probleme te ndryshme, perfshire ethe, astme, dhimbje koke kronike, diabet, dhimbje shpine, infeksione dhe reumatizma.Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Në fakt, që nga rritja e saj në popullaritet në shekullin e shtatë, fara e zezë ka mbetur një element kryesor i mjekësisë familjare brenda botës muslimane. Fara e zezë besohet të ketë 100 përbërës dhe është një burim i rëndësishëm i acideve yndyrore, proteinave, karbohidrateve, vitaminave dhe mineraleve.

Studimet kanë konfirmuar përfitime të shumta farmakologjike. Fara e kuqe e qimnonit quhen edhe fara Nigella sativa. Këto fara kanë veti anti-diabetike dhe kundër kancerit. Ato mund të përdoren për të rregulluar sistemin imunitar, për të zvogëluar dhimbjen, për të vrarë mikroorganizmat, për të zvogëluar inflamacionin, për të penguar aktivitetin spazmatik dhe për të hapur pikat e vogla të ajrit në mushkëri.

Vaji i farës se zezë mbron mëlçinë, veshkat dhe sistemin e tretjes. Është një antioksidant i fuqishëm.
Farat e zeza janë të përdorshme si një trajtim anti-oksidant dhe anti-inflamator.Vajrat kanë efekte të fuqishme anti-inflamatore në disa modele eksperimentale të inflamacionit. Këto përfshijnë: encefalomielitis (inflamacion i trurit dhe palcës kurrizore pas infeksionit) kolit (inflamacion i zorrës së trashë), peritonit (inflamacion i membranës që del në brendësi të barkut dhe të të gjithë organeve të brendshme), edemë (ënjtje e butë e indit si rezultat i akumulimit të tepërt të lëngjeve), dhe artritit.

Vaji i fares se zeze ka perberes antimikrobiale dhe anti-tumoriale ndaj mikrobeve dhe kancereve të ndryshëm.Farat dhe vaji kanë shumë efekte farmakologjike duke përfshirë aktivitetin antibakterial, antifungal, anti-tumor, analgjezik dhe antipiretik.Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te ndara 2 videot kan reklam por pritni pak deri te largohet…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *