jë 11-vjeçare ka lindur një fëmijë që e ka me vëllain e saj 14-vjeçar.

Policia po heton lindjen dhe thotë se babi i foshnjës është vëllai i nënës së fëmijës dhe se ishte 13 vjeç kur e la atë shtatzënë.

Vajza lindi në spitalin Virgen de la Arrixaca në Murcia, në juglindje të Spanjës të premten e kaluar.

Raportet lokale thonë se familja, fillimisht nga Bolivia, nuk e dinte se vajza ishte shtatzënë dhe ajo u shtrua në spital me “dhimbje stomaku”.

Madje as vajza nuk e dinte se ishte shtatzënë.

Menjëherë pas lindjes, autoritetet e spitalit njoftuan policinë dhe shërbimet sociale për të hetuar rrethanat e shtatzënisë.

Si nëna dhe foshnja thuhet se janë “në gjendje të mirë shëndetësore”.

Ministri i Shëndetësisë i Murcia, Manuel Villegas, tha se rasti ishte “i jashtëzakonshëm”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here