Kurë e thjeshtë  me sodë buke dhe vaj kastori që shëron 22 probleme shëndetësore

Pak njerëz e dinë këtë, por metodat alternative mund të zëvendësojnë trajtime të ndryshme kimike që janë veçanërisht të shtrenjta. Në të vërtetë, disa përbërës natyralë janë të pasura me përfitime të tilla si sode buke dhe vaj ricini.

Soda e bukës dhe vaji i kastorit janë përdorur prej shekujsh në mjekësinë tradicionale, kjo për shkak se ato kanë veti terapeutike shumë të fuqishme. Më poshtë ju sugjerojmë si të përgatisni një ilaç të shkëlqyer me bazë këto dy produkte.

-22 përdorimet e vajit të kastores me sode buke

-Vaji i kastores heq dhimbjen e shkaktuar nga cistet

-Masazhoni kyçin e këmbës  për të lehtësuar një fryrje

-Vaji kastor dhe përzierja e sode buke zvogëlon njollat ​​e lëkurës

-Zbeh problemet tuaja të tretjes me sode buke

-Vaji kastor trajton prerjet dhe plagët

-Aplikoni vajin e kastorit në qafë për të zvogëluar gunga

-Për të trajtuar alergjitë, 5 pika vaj kastor janë të mjaftueshëm

– Për thonjë të demtuar me një përzierje të sode buke dhe vaj rkastori.

-Për të kuruar infeksionet e ENT, rekomandohet vaji i castorit

-Përdoret për masazh, vaji i kastores qetëson dhimbjen shiatike

-Soda e bukës është një aleat i zbardhjes së dhëmbëve

-Vaji i kastores rrit flokët, qerpikët dhe rritjen e vetullave

-Për të trajtuar alergjinë në sy, përdorni një shtupë pambuku të zhytur në vaj kastori dhe aplikojeni direkt në qepalla para se të flini.

-Për të lehtësuar tringëllimën në veshë, hidhni 6-7 pika vaj kastori çdo ditë për të paktën 4 muaj.

-Hidhni vaj kastori në lytha për t’i hequr ato.

-Kombinimi i vajit të kastorit dhe sodës së bukës mund të ndihmojë për detoksifikimin e trupit.

-Aplikoni vaj kastori në kafshimet e insekteve për të zvogëluar kruajtjet dhe acarimin.

-Aplikoni pak vaj kastori në bark para së të flini për më pak gërhitje.

-Aplikoni çdo ditë vajin e kastorit në këmbët tuaja për të hequr qafe kërpudhat.

-Kryeni një masazh me vaj kastori në thembrat e këmbëve, për të reduktuar akumulimin e kalciumit.

-Disa pika vajit kastori mund të na ndihmojnë të eliminojmë nikotinën nga trupi.

-Kryerja e një masazh në flokë me vaj kastori para se t’i lani nxit rritjen e tyre.

Për më tepër, përzierja e sode buke dhe vaj ricini trajton lythat.

Zbuloni recetën për këtë ilaç 100% natyral!

Ilaç natyral për lythat

përbërësit:

Disa pika vaj kastori

Gjysmë lugë çaji sode buke

Një kompresë sterile dhe shirit mjekësor

Përgatitja:

Përziejmë vajin e kastores dhe sodën e bukës. Pastaj aplikojeni atë në lyth që të mjekohet dhe rregulloni me shirit mjekësor. Përsëriteni  çdo ditë, derisa lytha të dalë vetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here