Makina ndahet në Gjysmë, ky është 19-vjeçari shqiptar që dha shpirtin ne Rruge

Aksi denti i ndodhur mesditën e të dielës në aksin rrugor Levan-Vlorë, ku për pas ojë humbi 19-vjeçari Ermir Tarja dhe u pla gosën rëndë katër të rinj të tjerë, ka pre kur të gjithë opinionin publik.

Aksidenti tragjik në Vlorë, kush është 18-vjeçari që humbi jetërn dhe të rinjtë që mbetën të plagosur – Gazeta Standard Online” />

Në afërsi të shtëpisë së viktimës, Ermir Tarja, në një shtyllë, shihet lajmërimi nga prindërit dhe dy motrat të cilët do të përcjellin këtë të hënë për në banesën e fundit të riun.

Por si ndodhi aksidenti që i mori jetën në lule të rinisë 19-vjeçarit? Sipas burimeve të Faxweb, vik tima me tre miqtë e tij ishin duke dalë nga xhepi i autostradës, për të vijuar udhëtimin kur u god itën nga automjeti tip ‘Benz’ i drejtuar nga 40-vjeçari i identifikuar me inicialet A.K.

Si pasojë e përpl asjes së fortë, automjeti me të cilin udhëtonin të rinjtë u nda në dy pjesë. Nga aksidenti mbetën të plag osur rëndë Klejdi Dori 16-vjeç i cili nuk ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa vëllai i tij Qirja Dori 20-vjeç iu nënshtrua një operacioni urgjent sapo mbërriti në spital. Ndërkohë operacionit iu nënshtruan edhe Flori Duraj 19-vjeç dhe Rei Laskaj 21-vjeç.

Aksidenti tragjik në Vlorë, kush është 18-vjeçari që humbi jetërn dhe të rinjtë që mbetën të plagosur – Gazeta Standard Online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *