Mjafton ta perdorni 2 here ne dite, do te pastroj arteriet tuaja ne thellesi

.
Sëm. undja e arterieve e quajtur arterioskleroza shkaktohet nga akumulimi i yndyrës në muret e brendshme të enëve të gja. kut. Sipas ekspertëve, kjo është një gjendje shumë e rëndë shëndetësore sepse mund të çojë në god. itje në zemër, hem. oragji cerebrale.

Mënyra e jetesës dhe të ushqyerit ndikojnë shumë në bllo. kimin e arterieve dhe shfaqjen e këtyre shqetësimeve ser.ioze.

Ka metoda të ndryshme si il. açe apo operacione të cilat japin rezultate pozitive në trajtimin e arteriosklerozës, por për fat të k. eq ato kanë ef. ekte an.ësore.

Në të vërtetë, pas trajtimit, shumica e pacientëve ndihen edhe më të sëmurë dhe të dobët dhe shpesh nuk janë në gjendje të arrijnë shërim të plotë.

Më poshtë po japim një recetë për përgatitjen e një il. açi natyral i cili pastron tërësisht arteriet tuaja. Kombinimi i këtyre përbërësve është jashtëzakonisht i fuqishëm dhe ju ndihmon edhe të përmirsuar imunitetin.

Përbërësit:

1 litër ujë.

2 lugë xhenxhefil pluhur.

2 lugë çaji mjaltë.

4 lugë çaji çaj jeshil.

1 filxhan rrush i thatë.

Udhëzime:

Vloni fillimisht ujin për 10 minuta. Largojeni nga zja. rri dhe hidhni në të çajin, rrushin e thatë, xhenxhefilin dhe mjaltin.

Përziejini mirë që të kombinohen të gjithë përbërësit. Mbulojeni enën me kapak dhe me një copë të pastër. Lëreni mënjanë për 8 orë dhe më pas kullojeni.

Pijeni këtë ilaç dy herë në ditë, pas vaktit të drekës dhe të darkës. Do. za e rekomanduar është 150 ml – 200 ml. Kjo përzierje është aq efikase për shkak të rrushit të thatë që përmban fibra të tretshme, antioksidantë dhe kalium.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *