Një person (punëtor) ka rënë nga ndërtesa 40 katëshe në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e ndihmes mjekësore.

Për gjendjen e tij shëndetësore ende nuk ka informacione më në detaje.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinë, Agron Borovci.

“Rreth orës 11:15 është raportuar për një person të rënë nga lartësia e një objekti.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit.

Po ashtu janë ftuar edhe ekipet mjekësore për dhënien e ndihmës së nevojshme”, ka thënë ai./Kosovarja/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here