Prekëse/ Vuante nga kanceri në tru, i riu martohet 30 orë para se të ndërrojë jetë

Navar Herbert ishte një 22-vjeçar që u diagnostikua me tumor malinj në tru. Navar ishte një futbollist i aftë dhe i shëndetshëm me bazë në Queensland. Ai vdiq më 25 qershor 2019, vetëm disa orë pasi u martua me dashurinë e tij Maia Falwasser. Një ditë para se te vdiste, Navar dhe Maia u martuan. Në ceremoninë që të gjithë...

Mjekët i thanë djalit tuaj se ai kishte diabet, prindërit e tij nuk kishin besim tek ai dhe nuk i dhanë ushqim / 15-vjeçari vdiq

Alexandru Radita hum bi je tën sepse prindërit e tij nuk i jepnin të hante. Djaloshin mjekët e dia gnostikuan me diabet, por prindërit nuk e besuan këtë dhe donin të provonin që mjekët e kishin gabim. Alexandru Ata nuk besuan se mjekët mund ta kuronin diabetin e tij, kështu që ata e trajtuan atë sipas “besimit fetar” të tyre. I diagnostikuar...

Arbana Osmani solli në jetë djalin e saj sot, Xhemi shkon në spital dhe u bën dhuratën speciale: Unë po shkoj në Diellin e saj!

Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë ditën e sotme. Lajmin e bukur e dha partneri i moderatores, regjisori i njohur Eduart Grishaj me një foto ku shfaqej me vogëlushin e sapoardhur në jetë. Arbana dhe Eduarti i kanë vendosur djalit emrin e veçantë, Diell. Pak më parë mikesha e ngushtë e Arbanës, Xhemi Shehu ka postuar një...

E tmerrshme….Trishtim i madh! Ky është 20-vjeçari shqiptar i cili vdiq në mes të rrugës në Itali, pasi makina doli nga rruga

Një ak sid ent i rë ndë rrugor ka ndodhur në Breshia të Italisë. Ky ak s ident mësohet se ka marrë jetën e të riut nga Bagoja e Kavajës,. Klajdi Hallullit Mësohet se i riu 20-vjeçar ishte drejtuesi i mjetit, ndërsa po udhëtonte edhe me disa miqtë e tij. Arsyeja e ngjarjes nuk dihet ende, teksa a ksi denti automobilistik...

Ndihm urgjente per nje 1-vjeqare nena saj lutet ti ndimojm me lote

Një apel për ndihmë ka mbërritur pranë redaksisë sonë. Një vajzë 1 vjeçe ka nevojë për ndihmë e të gjithë shqiptarëve që të jetojë. THIRRJE PËR NDIHMË – Arya, vajza 1- vjeçare nga Postriba e Shkodrës rrezikon jetën, familja apelon për mbështetje – Arya Çelaj gati 1 vjeçe nga Fshati Dragoc, Postribe ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve që...

Vajza e Robert Aliaj ne emision me Rudinen duke treguar si na beri krenar mirepo rudina e ndalon dhe i thot Jo Jo ashtu jemi ne Tv…

Gala, vajza e Robert Aliajt, ishte në një lidhje direkte me skype te “Rudina”, në Tv Klan. Ajo dha intervistën e parë ekskluzive pas fitores së “The Voice” në Belgjikë. Albanian Gala Aliaj snatches the victory at The Voice Kids in Belgium - Oculus News Gala tha se nuk e priste të ishte fituesja, sepse në fakt kishte shkuar vetëm për...

Shkoi në TV për të gjetur një burrë, Ana ai i thotë hapur të riut shqiptar: Ti mua…

Ana e ka shprehur hapur pëlqimin ndaj djalit, madje ka thënë se për të është gati të ndryshojë. Ndërsa Fatjoni qëndron disi më i rezervuar dhe për këtë ai tha se me një person që ftohem e kam të vështirë të rifitoj prapë besimin, megjithatë shtoi se me Anën është në rrugë të mbarë. Edhe ky takim i tretë mes...

Ata e pyesin nëse do të përfshihet në politikë? Flor Binaj jep përgjigjen e bukur: Vetem Kur i shërbej popullit shqiptar, atëherë po

Aktori Florian Binaj është njëri ndër aktorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ai vazhdimisht ka qenë aktiv në jetën e tij profesionale, duke qenë pjesë tash e sa vite në emisionin më të shikuar në Shqipëri Portokalli. Aktori ka luajtur shumë role në këtë emision, dhe vazhdimisht ka treguar se ai nuk ka rol që nuk e bënë për vete...

Njëherë e një kohë ishte punëtorja blete e Edi Ramës tani , ekspertja e taksave “hap çantën për paratë e tij”: Unë i kam ato dhe i di …

Ish-drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj ka komentuar çështjen e rafinerisë së Ballshit, ku tha se është një kompani e privatizuar, por për shkak të detyrimeve që kanë lënë kompanitë kanë bërë të jetë një aset që i përket shtetit. Rikthehet” ish drejtoresha e tatimeve. Brisi bën copë Ralf Gjonin - Hapur Ndër të tjera ajo thotë se aseti është marrë padrej...

Ai iku në Amerikë për më mirë, e gjetën të pajetë në hotele / Familjarët e 31-vjeçarit po dridhen nga dedikimet: Pusho në paqe!

Një 31-vjeçar i dentifikuar si Eugert Shqalshi ka ndërroi jetë këtë të hënë në SHBA. Trupi i të riut u gjet i pajetë në hotelin ku ai punonte. Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena Janë akoma m ister shkaqet që çuan në vd ekjen e tij. Do të jetë au topsia që do të zbulojë se...