Dy djem ju morën nga sëmundja e keqe, dhe tani ajo u sëmur së bashku me vajzën e madhe / Mjekët u thanë atyre: Keni vetëm një...

Ajo e mundi një sëmundjen e ligë, por iu rikthye sërish. Por jo vetëm kaq ajo ka humbur edhe dy djem nga kjo sëmundje. Neele gjatë kancerit të saj të parë në 2014 Kjo është historia e trishtë e një familje gjermane. Por edhe vajza e saj e mundi një sëmundje të ligë kur ishte 7 vjeçe. Ajo e kishte atë...

Edhe mjekët nuk janë në gjendje të shpjegojnë / Nëna shtatzënë lind vetë fëmijën, pasi ajo ndërroi jetë, kërkohen shpjegime se si ka ndodhur

Kjo është një histori e jashtëzakonshme dhe e vështirë për t’u besuar. Si raportohet një grua nga Afrika e Jugut lindi fëmijën e saj, pasi u nda nga jeta. Nomveliso Nomasonto Mdoyi ishte 9 muajshe shtatzënë. Ajo u nga jeta në moshën 33-vjeçare në fshatin e saj Mthayisi në Afrikën e Jugut. Nëna e pesë fëmijëve thuhet se u ankua...

Ajo u largua nga shtëpia pa lënë gjurmë / Kjo është gruaja 26-vjeçare shqiptare vendndodhja e së cilës nuk dihet, familja lutet

Një 24 vjeçare është zh du kur tash e tre ditë nga Skenderaj dhe nuk dihet ende asgjë për vendndodhjen e saj. Skenderaj, Kosovo - Full HD Video - Skënderaj - YouTube Rasti u bë i ditur nga Ridvan Tahiri i cili në mënyrë vullnetare angazhohet për kërkimin e personave të deklaruar si të zh d ukur. “Rasti është raportuar në orët...

Pasi gruaja e tij ndërroi jetë ai nuk bëri më punë / U deshën 6 persona dhe më shumë se dy ditë për të pastruar shtëpinë e tij: Si...

Një shtëpi ka pës uar një tranformim rrënjësor, pasi nuk ishte pastruar me vite. Për ta pasturuar atë u deshën 6 vete dhe më shumë se dy ditë. Sasi të mëdha mbeturinash ishin grumbulluar edhe nga pronari i shtëpisë, një burrë rreth të 80-ave. Ai nuk e kishte pastruar shtëpinë e tij më, pasi i ndërroi jetë gruaja. Kudo kishte pisllëk...

Ai ishte një kampion bote, Pirro Dhima e mohon përsëri: Unë nuk jam shqiptar, unë jam një grek i lindur në Shqipëri dhe jam krenar për këtë

Ish-peshëngritësi i njohur Pirro Dhima i është rikthyer edhe njëherë debatit mbi origjinën e tij, që pak ditë më parë shkaktoi reagime të shumta në të dyja anët e kufirit. “Unë jam një grek i lindur në Shqipëri”. Ishte kjo përgjigja që Pirro Dhima i dha gazetares greke Elena Akrita, e cila e cilësonte me origjinë shqiptare. Për të sqaruar...

Ajo dikur ishte një modele dhe yll i bukur, por tani ajo fle në rrugë dhe ha në plehra / Ja si përfundoi: Unë nuk flas me askënd

Ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, Loni Willison, u pa së fundmi duke jetuar në rrugët e Venecias, pasi u zhd uk nga syri i publikut dy vjet më parë. Ajo ka mbetur e pastrehë që nga viti 2016-të dhe vazhdon të ketë disa probleme të shëndetit mendor. 37 vjeçarja ka thënë për “The Sun” se është shumë...

Trondit 29 vjecarja:’Ma hodhi, rashë në dashuri me burrin e martuar’

Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj të dashurisë. Ajo ndihet në dilemë se çfarë të bëjë me lidhjen e saj pasi ka zbuluar se i dashuri është i martuar. 29-vjeçarja ka thënë për The Sun që ka frikë, pasi mendon se dashuria e saj do të kthehet në vuajtje për të. Historia e saj e dashurisë filloi më herët...

Vajza nga Dajçi: Duan të më martojnë me zor në Australi, me një plak!

një histori e pabesueshme është kjo e rrëfyer nga një vajzë e re për lexuesit e faqes sonë në Facebook. Sipas vajzës familje kërkon ta martojë me mblesëri, me një person 16 vite më të madh në moshë se vajza. Kjo është historia e rrëfyer. “Erdhëm në qytet, por Dajçi nuk u del prej shpirtit familjes time. Përshëndetje lexues, unë jam...

“Nuk do t’ia falë kurrë atë që ma bëri vjehrra pas momentit të lindjes”

vjehrra e një gruaje kishte bërë një veprim, të cilin gruaja thotë se nuk do t’ia falë gjatë tërë jetës. Pasi që ishte motër medicinale, ajo kishte kartën e aksesit të saj të punës. Në tregimin e gruas, thuhet se vjehrra ishte futur në pavijonin e bebeve, ku kishte marrur në dorë foshnjën pa lejën e nënës. Ky veprim i vjehrrës, nënën...

Shqiptari nxjerr gjyshin në shitje

Në botë ndodhin shumë çudira. E duke qenë se jemi pjesë e kësaj bote, edhe në Shqipëri ndodhin gjëra që në plan të parë nuk do t’i mendonim kurrë, shkruan Syri Kosova. Në një grup në Facebook është publikuar një shpallje ku një i ri ka nxjerrë në shitje gjyshin e tij. “Shes gjyshin ti 70 vjeçar, çmimi 60 euro i diskutueshëm,...