Oh zot keta persona bene te pabesushmen rrezikuan Jetën për një “selfie”

Dëshira për të pasur sa më shumë ndjekës e sa më shumë shikime në rrjetet shoqërore i ka shtyrë njerëzit të rrezikojnë jetën për një foto të veçantë me celular. Në fakt, nga viti 2011 e deri në vitin 2017 janë raportuar 259 vdekje në lidhje me fotot “Selfie”. Vdekjet kanë qenë nga më të tmerrshmet, që nga zjarret, mbytjet në...

Oh ZOT ja cfare gjeti ky peshkatare ne brigjet e detit jon

Një peshkatar mbeti pa fjalë kur kapi një krijesë që dukej si përbindësh nga një botë tjetër. Peshku me syrin e madh dukej si alien, në pamje të parë, dhe është një specie e rrallë. Por sigurisht që nuk është e panjohur për shkencën. Emrin latin e ka Kimeras Monstrosa Lineus, emërtim që e lidh me një krijesë mitologjike greke, me...

e tmerrshme… Kjo vajz notoi mes peshkaqenëve që t’i ikte “ishullit të pedofilëve”

Sara Ransome tha se kur kishte qenë e re, e kishin joshur në ishullin privat që kishte Xhefri Epstein në Karaibe. Ajo ishte përpjekur të largohej që andej me një motor me katër rrota, e kur kishte mbërritur në breg ishte hedhur në ujë, edhe pse dihej që aty qarkullonin shumë peshkaqenë. Ransome ishte joshur nga një grua në një klub...

Ky djal i hudhet ksaj vajze ne shtepin dhe don te kalohen ujin pa lagur kembet fare….

jë vajzë e re meksikane është bërë e famshme në rrjetet sociale pasi u fotografua me të dashurin e saj. Çfarë ka të pazakontë? Vajza ngre djalin në kurriz, për ta ndihmuar atë të kalojë mbi ujin e akumuluar në rrugë pas shiut të madh. Përdoruesit e kanë quajtur atë “super vajza”, që kur e reja ndihmon partnerin e saj për të parandaluar atë nga “një...

Ky djal nga shodra bene gjestin romantik dhe mbulon te dashuren me petale ne party kurse personi tjeter bene gjemen….

ë rinia shqiptarë do të duket sa shpenzon në klubet e natës ky është një fenomen mjaft popullor. Pavarësisht gjendjes ekonomike familjare, këta të rinj sigurohen që të mos mbesin pas shokëve të tyre pasanikë. Ata porositin shishe të shtrenjta me grupin e tyre shoqëror duke shpresuar kështu se do u bien në sy ndonjë vajze. Një djali shkodran i cili kishte...

Anxhela merr propozim live , mirepo ja perplas per ftyre…

anxhela Peristeri ka qenë gjithmonë shumë e rezervuar kur vjen puna tek jeta e saj personale, duke mos dhënë asnjë detaj për lidhjet që ka pasur. Megjithatë së fundmi ajo ka pohuar se nuk është në një lidhje, duke lënë të kuptohet se ende nuk e ka gjetur personin e duhur. Ndërkohë, gjatë pjesëmarrjes në emisionin “Shiko kush luan”, Anxhela i...

Ky shqiptare ademi gjeti nje qante te mbushur me para dhe ja cfare bene ai…

adem Gashi është shqiptari që edhe një herë ka bërë të mundur që të gjitha mediat ndërkombëtare të kthejnë sytë nga një njeri i vetëm. Ai ka gjetur mëngjesin e sotshëm një çantë të mbushur me para, teksa po shkonte për në punë. Shqiptari, i cili jeton në Australi, ishte duke shkuar në punë, në momentin që vuri re çantën...

E doja me shpirt, por më kishte fshehur diçka… HISTORI e dhimbshme dashurie

tëhere isha një djalë i ri që sapo kisha mbaruar ushtrinë dhe nuk gaboj nëse ju them se isha edhe shumë i pashëm, i gjatë, me flokë të zeza dhe sy të zinj. Atëhere punoja në teatrin e qytetit ku jetoja. Një ditë prej ditëve të tjera, kur mbaroi shfaqja (mbaj mend se ishte vepra e Shekspirit “Romeo dhe...

Cka bene NAIM ABAZI keshtut? Tenton ta puth ne gjoks kete kengtaren e famshme

bashkëshorti i Mihrije Brahas, Naim Abazi, dhe këngëtarja e njohur Gjyste Vulaj janë të ftuar në emisionin “n’Kosove Show”, ndërsa në promon e emisionit, i cili do të transmetohet për festat e fundvitit, këngëtari duket se nuk iu ka rezistuar dot formave bombastike të Gjystes. Në videon më poshtë këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore tenton ta puthë live në...

Gruaja habit…Si me shkruan ne kete kohe , kam burrin ngjitur

shtë interesante mënyra se si zgjedhin të ndahen çiftet. Mbetet për t’u vlerësuar ndarja miqësore, megjithëse janë të rralla sepse thuhet që një ish-partner nuk mund të jetë kurrë shoku/shoqja jote.E keni provuar ndonjëherë t’i shkruani “ishit” tuaj pas disa kohësh kur gjithçka ka mbaruar?Epo, një i ri nga Tirana e ka bërë këtë dhe përgjigja që i ka...