Behgjet Pacolli njihet gjerësisht si një nga njerëzit më të pasur shqiptarë. Të shumta janë projektet dhe ndërtimet superluksoze që ai bën nëpërmjet kompanisë së tij.

 

Projekti i radhës është njoftuar së fundmi nga vetë ai me anë të një postimi në Facebook, ku kësaj here ka zgjedhur Kazakistanin si vend për investim. Ndër të tjera, ai krenohet me projektin dhe zbulon se do ia vendosë emrin “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar dhe një nga qytetet turistike më të njohura.

Postimi i plotë i Pacollit:

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!

Me vila superluksoze/ Miliarderi shqiptar publikon projektin e radhës, 'ndërton Sarandën' edhe në Kazakistan!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here