eksa të drejtave të fëmijëve nuk u jepet shumë zë, ata me aftësi të kufizuar janë lënë në harresë, nëse kujtojmë disa raste që janë bërë të bujshme falë mediave të vënies dorë mbi këta engjëj madje edhe në kopshte e çerdhe të vendit.
me poshte hapeni videon me marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Mëngjesin e djeshëm tek “Rruga e Qelqit”, pallatet Derveni në kryeqytet kalimtarët janë habitur nga një skenë e shëmtuar dhe e dhimbshme.

Sipas dëshmitarit në vendngjarje, mbi një fëmijë me aftësi të kufizuara është vënë dorë me thupër nga një i afërm i tij.

Qytetari, i cili ka parë të gjithë skenën shkruan për JOQ Albania:

Pershendetje, shife si rrifen femijet ne Shqiperi, me thupër. Te njejten gje dit per dit ky tipi. Po e postove do i besh nder ati fëmijës. Ai eshte dhe me aftesi te kufizuara nuk fliste dot. Kur po e rrifte ai momenti i par qe iku me vrap ishte hera e tret qe ai kerkonde ndim te kalimtaret. Sdo me dit policia me thane qe ishte hera e disate qe e rrifte, ku e rrujn ata ktu vl. O vllai postoe vec per femijen mos e ndihmojn njerzit e vet qe mundet te ket, ai e rr.ef aty ne rrug po ne shpi ai e mbyt fare mer.”

Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te
ndara 2 videot kan reklam por pritni pak deri te largohet…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here