jë burrë nga India është kthyer në shtëpi dhe ka gjetur një tigër duke fjetur në krevatin e tij.
Sipas raportimeve të mediave vendase, tigri kishte dalë nga Parku Kombëtar i Kaziranga pas përmbytjeve të mëdha.
me poshte hapeni videon me marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Kafsha e egër u gjet brenda një banesës ndërsa banorët vendosën që ta linin të qetë dhe të mos bënin asgjë për ta lëvizur.

Si pasojë e përmbytjeve që kanë përfshirë vendin javët e fundit, rreth 92 kafshë të egra raportohet të kenë ngordhur në parkun Kaziranga.

Besohet se tigri ka qenë duke u larguar prej përmbytjeve, por pasi rruga kishte qenë e bllokuar ishte strehuar në banesën e parë që i doli para.

Banorët thirrën një grup nga ruajtësit e kafshëve të egra, të cilët arritën në banesë dhe i siguruan një rrugë shpëtimi për në xhungël.

Sipas Rathin Barman, i cili udhëhoqi operacionin e shpëtimit, tigri femër hyri në shtëpi rreth orës 7.30 në orën lokale dhe fjeti shumicën e ditës.

Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te
ndara 2 videot kan reklam por pritni pak deri te largohet…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here