A e dini se pse vezët e ziera kanë një unazë të çuditshme jeshile rreth të verdhës? Kliko dhe Kuptoje

Çfarë do të thotë unaza jeshile rreth të verdhës së vezëve të ziera?
Ndryshe nga sa mund të mendohet, unaza jeshile që rrethon të verdhën e vezëve të ziera nuk paraqet rrezik për shëndetin. Në realitet, thjesht do të thotë që vezët të jenë gatuar shumë gjatë! Kjo shtresë jeshile, ndonjëherë me ngjyrë të zezë, rezulton nga oksidimi i hekurit që gjendet në të verdhën e vezës kur vjen në kontakt me sulfidin e hidrogjenit, për shkak të zierjes së së bardhës. Kështu, veza është mjaft e ngrënshme, pavarësisht nga kjo unazë e pakapshme.Ndryshimi i ngjyrës gjithashtu mund të vërehet nëse veza është prerë ose qëruar shumë kohë para konsumimit, gjë që errëson pak të verdhën e verdhë veze. Për të shmangur këtë rezultat, sigurohuni që ta ftoni vezën në ujë të ftohtë dhe qërojeni atë pak para se ta hani.

Si të gatuajmë vezët e ziera në mënyrë perfekte?
Për të përgatitur vezët tuaja të ziera pa i parë të shkërmoqen ose të ngjiten në guaskë, ka disa këshilla që mund të aplikoni. Goditja termike që ndodh kur zhytet në ujë të nxehtë mund të shkaktojë plasjen e vezëve gjatë gatimit. Kështu, është mirë t’i nxirrni nga frigoriferi rreth një orë para se t’i vendosni në ujë. Këshilla e gjyshes është gjithashtu të shtoni disa pika uthull të bardhë në ujë për të mos thyer predhat.

Pasi të jetë bërë, sillni ujin në vlim. Pastaj, zhytni butësisht vezët në enën tuaj dhe ziejini për 9 deri në 10 minuta nëse dëshironi që ato të jenë gatuar mirë. Ata që i preferojnë pak më pak të gatuar mund të zgjedhin një gatim 8-minutësh. Gjegjësisht, mos i kaloni 11 minuta me rrezikun e të parit të verdhë veze të shkërmoqet dhe e bardha të ketë një qëndrueshmëri të pakëndshme.

Kur të arrihet kjo kohë, hiqni vezët nga ena dhe zhytini menjëherë në ujë të ftohtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i qëroni për të përgatitur një mëngjes të shëndetshëm ose vezë të shijshme të mimozës.

Për të shmangur gabimet në kohën e gatimit, mbani mend rregullin 3-6-9, përkatësisht 3 minuta për të përgatitur vezë të ziera të buta, 6 minuta për vezë të ziera të buta dhe 9 minuta për vezë të ziera!

Cilat janë përfitimet e vezës?
E ngrënë për mëngjes ose për vakte të tjera të ditës, veza është plot me lëndë ushqyese të dobishme për shëndetin tonë. E pasur me vitamina të grupit B, stimulon funksionin e trurit dhe optimizon përqendrimin dhe kujtesën. Përveç kësaj, ajo përmban zink, hekur, magnez dhe fosfor, minerale thelbësore për ruajtjen e shëndetit të kockave.

Ky aleat i dobësimit është gjithashtu një burim shumë i mirë i proteinave. I ulët në kalori, prandaj mund të integrohet në shumë dieta për humbje të shëndetshme të peshës , përveç promovimit të ndjenjës së plotësisë gjatë vakteve. Domethënë se ajo gjithashtu ka një përmbajtje të rëndësishme të luteinës, një antioksidant thelbësor për shëndetin e syve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *