Këngëtari serb do këndojë në Korçë, tjetër reagim vjen nga një artsit i madh shqiptar: Rruga më e mirë është bojkotimi!

Reperi i mirënjohur, Viktor Palokaj, i njohur si Rebel a.k.a Unikkatil, ka reaguar për ftesën që Bashkia e Korçës i ka bërë këngëtarit serb, Goran Bregoviç, për të marrë pjesë në Festivalin e sivjetëm të Birrës.

Goran Bregovic - Portrait

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Unikkatil është shprehur plot mllef ndaj organizatorëve të Festivalit, duke thënë se kjo e tregon nivelin e respektit që kanë për t orturat dhe v rasjet që Serbia i ka kryer ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Sipas tij, ndëshkimi më i mirë do të ishte bojkotimi i koncertit dhe birrës Korça. “Ndëshkimi mà i mirë ish kônë nëse bojkotohet ai koncert e sidomos ajo birrë e karit përgjithmonë.”, ka thënë ndër të tjera ai.

Goran Bregovic on his favourite musical collaborations | Ticketmaster Blog

.JU FT.OJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive ku shkruan SP.0N.SORE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *