Mrekulli në Turqi! Vajza është tërhequr e gjallë nga rrënojat në Turqi, momenti kur përqafon babanë e saj për ta lumturuar ditën: Vajza ime jeton!

Vijojnë op era cionet e shp ët imit në Izmir të Turqisë pas tërmetit shkat ërr imtar i cili she mbi disa go dina.

Shkon në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi – Lajmi.net

Ajo ndihmohet nga ekipet e shpëtimit dhe shoqërohet me duartrokitje. Nga ana tjetër, fatin e saj nuk e patën dy adoleshentë në ishullin Samos, Greqi të cilët humbën jetën nën gërm adhat e një godine që u shemb.

Organi për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë tha se tërmeti i së premtes kishte një magnitudë 6.6 Rihter.
Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te ndara 2 videot kan rekkk lam por pritni pak deri te largohet…
Tërmeti në Turqi, shkon në 22 numri i të vdekurve, mbi 1 mijë të plagosur (Foto dramatike) - Gazeta Mapo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *