Si ta pastroni furrën tuaj në mënyrë efektive dhe natyrale

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Përmbledhje

Pastroni furrën tuaj në mënyrë efektive me procedurën e mëposhtme natyrore. Më pas, nuk do të keni më asnjë arsye për të përdorur produkte shtëpiake.

Çfarë do t’ju duhet:

 • Pak ujë
 • Një spërkatës
 • Sode buke
 • Një leckë
 • Uthull
 • Një tas i vogël

Ja si ta pastroni furrën tuaj:

 • 1-Hiqni raftet nga furra.
 • 2- Në një tas, përzieni disa lugë sodë buke me pak ujë. Përzierja duhet të bëhet e përhapur.
 • 3-Përhapeni brumin brenda furrës në sipërfaqet që do pastrohen. Soda e bukës do të marrë ngjyrë kafe.
 • 4-Lëreni pastën të veprojë gjatë natës. Sodës së bukës do t’i duhen të paktën 12 orë për të punuar.
 • 5- Të nesërmen, fshij sa më shumë sodë buke me një leckë të lagur.
 • 6-Mbushni spërkatësin me pak uthull, pastaj spërkatni sipërfaqet ku ka ende mbetje të sodës së bukës.
 • 7- Fshini mbetjet me një leckë të lagur.
 • 8-Vendosni raftet përsëri në furrë.
 • 9- Ndizni furrën në temperaturë të ulët për 15 deri në 20 minuta që të thahet.

Ja se si të pastroni dritaren e furrës:

 • 1-Në një tas, përzieni sodën e bukës me pak ujë derisa të merrni një pastë të trashë.
 • 2-Aplikoni pastën në dritaren e furrës.
 • 3-Lëreni të ulet për 30 minuta.
 • 4-Fshijeni dritaren me një leckë të lagur.

Rezultati është më të lë pa frymë!

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *