Si të përdorni vaj kokosi dhe krem ​​Nivea për të zvogëluar rrudhat e qafës dhe dekoltesë

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Rrudhat janë shenja të pashmangshme të plakjes së lëkurës. Shfaqja e këtyre brazdave të vogla të shkaktuara nga një thyerje e lëkurës megjithatë mund të ngadalësohet. Për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për ta bërë atë më të fortë dhe më të tonifikuar, ekziston një zgjidhje e thjeshtë dhe e lehtë. Zbuloni se si ta bëni vetë kremin tuaj kundër rrudhave në shtëpi dhe me çmim të volitshëm.

Për shkak të kalimit të kohës, lëkura përfundon e varur. Rezultati: Vijat e imta, rrudhat dhe papërsosmëritë e tjera të lidhura me moshën fillojnë të shfaqen. Midis tyre, njolla kafe që mund të hiqen me këshilla të thjeshta . Për fat të mirë, ky fenomen natyror mund të ngadalësohet me trajtime që ndihmojnë lëkurën e pjekur për të ruajtur elasticitetin dhe qëndrueshmërinë. Për këtë, nuk ka nevojë të zbrazni llogarinë tuaj bankare në produkte kozmetike me shumë përbërës kimikë. Ndiqni udhëzuesin tonë për të përgatitur vetë trajtimin tuaj kundër plakjes, ekonomik, i lehtë për t’u aplikuar dhe ultra-efektiv.

Parandaloni shfaqjen e rrudhave

Rrudhat janë rezultat i rënies së prodhimit të kolagjenit. Nëse është e pamundur të mbash sekretin e rinisë së përjetshme, është e mundur të ruash një ngjyrë të freskët duke adoptuar një rutinë të përshtatshme bukurie . Për një shkëlqim të sigurt të shëndetshëm, disa veprime janë thelbësore. Hidratimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje me një krem ​​që i përshtatet llojit të lëkurës tuaj është një hap thelbësor në luftimin e shenjave të plakjes. Për ta bërë këtë, zgjidhni përbërësit që mbrojnë lëkurën nga agresionet e jashtme, veçanërisht antioksidantët. Kryerja e peeling natyral për të nxitur rinovimin e qelizave është gjithashtu thelbësore për eliminimin e njollave, rifitimin e lëkurës së butë dhe luftimin e plakjes. Së fundi, pastrimi dhe heqja e make-up-it nga fytyra çdo ditë është një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për të eleminuar të gjitha papastërtitë që grumbullojnë dhe rrëmbejnë lëkurën. Dhe për shkak se rrudhat nuk shfaqen vetëm në fytyrë, kujdesi për qafën dhe dekoltenë ju lejon të përfundoni ritualin tuaj të bukurisë dhe të harmonizoni pamjen e përgjithshme të lëkurës. Për këtë, ekziston një recetë kremi shtëpiak që do të heqë qafe më shumë rrudha me çdo përdorim.

vaj kokosi

Vaj kokosi – Burimi: spm

Si të përgatisni një krem ​​kundër rrudhave për trupin?

Për ta përgatitur atë, thjesht derdhni një lugë gjelle vaj kokosi ekstra të virgjër në një blender dhe shtoni një lugë çaji me vaj që përmban dexpanthenol dhe një lugë çaji krem ​​Nivea. Përziejini gjithçka derisa të merrni një konsistencë homogjene, pastaj derdhni në një shishe që do ta mbani në frigorifer. Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje në qafë dhe dekolte dhe masazhoni duke përdorur lëvizje zbutëse në mënyrë që trajtimi të depërtojë shpejt në lëkurë. Nuk rekomandohet aplikimi i këtij kremi në fytyrë për shkak të efektit potencialisht komedogjenik.

Cilat janë përfitimet e bukurisë së vajit të kokosit?

I njohur për aromën e tij të parezistueshme, vaji i kokosit do të sjellë një aromë të këndshme në ritualin tuaj të kujdesit të lëkurës. Falë veprimit të tij restaurues, hidratues dhe tonifikues, ky eliksir është një nga vajrat vegjetalë më efektivë për kujdesin e lëkurës. E pasuruar me acide yndyrore të ngopura, antioksidantë dhe vitamina A dhe E, mund të zëvendësojë hidratuesin tuaj të zakonshëm dhe të ushqejë thellësisht lëkurën tuaj. Një avantazh tjetër? Përveç zvogëlimit të shfaqjes së rrudhave, vaji i kokosit ndihmon në luftimin e lëkurës së thatë dhe riparon buzët e plasaritura. I aplikuar në flokë, i hidraton dhe i ushqen në thellësi duke luftuar kundër skajeve të ndara dhe majave të thata. Bonus: ky vaj gjithashtu i ndihmon ata të rriten më shpejtMe Thjesht aplikojeni, vetëm ose në kombinim me vajra të tjerë vegjetalë, në të gjithë flokët dhe lëreni brenda natës. Siç do ta keni kuptuar, vaji i kokosit është një përbërës thelbësor që është gjithmonë e mençur ta keni në banjën tuaj!

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

.JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *